Imeline pulmapäevahommik ilma stressita.

Selleks, et ettekujutus poleks hüplik, kaootiline ning stressirohke, vaid läbipaistev ja selge- räägin teie pulmapäevast läbi enda silmade!

AJAKAVA

Ma soovitan ALATI alustada päevakava tegemist tagantpoolt ettepoole. See tundub kummaline, kuid ainult nii on tõenäosus, et kõik paika loksub ja ka paika peab.

  • 17.00 Tseremoonia
  • 16.30 Peame olema kohal tseremooniapaigas.
  • 16.10 Kui me mängult oletame, et sõidame 20 minutit
  • 14.00 Ilupiltide algus
  • 13.30 Kleidi selga panemine (enne veel pisike snäkk, wc jne)
  • 13.00 Meik ja soeng on valmis
  • 12.00 Meik
  • 10.00 Soeng

Loomulikult ei ole see 100% tõde, aga peale sadasid pulmi võin ma öelda, et 99% tõenäosusega on see lähedale tõele.

Veel… See ei puutu küll päevakavasse, aga noorpaaril võiks kaasas olla:

  • varukingad pruudile, olgu need tennised, plätud vms
  • varupaar sukki
  • peigmehele varu triiksärk. Ükski peig ei taha olla higilaikudega särgiga tseremoonial, aga pulmapäeval pole ka aega uut ostma minna.
  • matistavad puudripaberid, (link ka -Artdeco) millega saab nägu kuivatada/tupsutada, ilma et meiki rikuks. Neid on erinevaid, teie meikar oskab kindlasti soovitada.
  • niiskeid beebi salvrätikuid.

Mõnel võtab soeng vähem aega, teisel jälle rohkem. Pruut on kindlasti tark ja teeb eelnevalt mõlemad proovid, nii et ajaliselt on see juba läbi tehtud. Võin muidugi öelda, et kui proovisoengus ja meigis telefon kindlasti kogu aeg ei helisenud:) Aga pulmapäeval on külalised kohati nagu poolearulised, kellel kutse kadunud, kes täpsustab, mis värvi lilled pidid olema. Jne.. Et kui vähegi võimalik, soovitan telefoni anda kellelegi lähedasele, kes sellistele küsimustele vastata saab. Ja muidugi segab selline tants ja trall ka meikarit, kes sel hetkel kui pruut telefoniga räägib, kuidagi tema silmi värvida ei saa. Seega väike austus ka tegijate vastu ja kõik tegijad püsivad nii ka kenasti graafikus!


DETAILID

Iga pruut armastab detaile. Nad jutustavad täiesti omaette loo ja mulle väga meeldib võtta aeg ainult detailide pildistamiseks. Kleit, kingad, ehted, kutse jne… kõik see, mida te olete pikalt otsinud, oma aeg ja raha investeerinud. See kõik on nüüd olemas ja ohh, kui mõnus on nende pildistamisega oma tööpäeva alustada.

Ma olen nutikas ja tahaksin nende pildistamiseks ümmarguselt 30-45 min. See tundub üüratu aeg, kuid tegelikkuses, kuniks ma detaile pildistan, näppan kõrvalt ka pruudi ettevalmistamist, tema meigi-soengu tegemist. Kui kuskil lähedal on peigmees, siis assistent pildistab üles ka tema ettevalmistused. Võin ette öelda, et pulmapäeva hommikul avastab kindlasti peigmees, et püksirihmal pole nii palju auke kui tarvis (seda on juhtunud üle kümne korra mu fotograafi ajaloos) ja hakkab seda kohapeal olematute tööriistadega tegema…. Nii et kui kuigi mehed ei armasta enne üritust oma riietega proovi teha, siis pulmapäeva ülikonna võiks üks kord täies ilus selga panna küll:)


PRUUDI ETTEVALMISTUS

Kui detailid on pildistatud, on aeg pruudil selga panna kleit. Üldjuhul on meik ja soeng kestnud kokku 3-3,5h, nii et praegu, enne kleidi selga panemist on viimane võimalus teha üks kiire snäkk, sest järgmine toidukord saabub alles õhtul. Kuna meikar on proff ja teab, siis on ta veel kohal (kuniks pruut kiire snäki võtab, pakib meikar oma asju), värvib ära pruudi huuled ja kleiti “ronimine” võib alata.

Ma palun enamasti kas emal või pruutneitsidel olla selleks ajaks juba valmis (pidulikes riietes), see tagab, et pruudi ettevalmistuse piltidel näevad kõik välja kenad. Alati on hiljem võimalik abilistel peoriided uuesti ära võtta, kuid piltide jaoks selline abivalmis žest pruudi jaoks teha pole väga hirmus. Kui pruudil on kleit seljas, on aeg panna loor, lisada ehted, kingad ja siis on hetk, et teha pruudist ainult üksinda pruudi portreefotod.


ESIMENE NOORPAARI HETK

Käes on see hetk, mil noorpaar näeb üksteist esimest korda sel päeval. Ma leian selleks hetkeks kuskilt lähedalt kena ja privaatse koha. Isegi siis, kui teil on soov näha üksteist alles tsermoonial või laulatusel, palun ma selle üle natuke juurelda ja kui võimalik, ümber mõelda:)
Traditsioon, et noorpaar näeb üksteist alles kirikus, on küll äärmiselt emotsionaalne, kuid põhineb ajalool, kus noored pandi paari vanemate poolt. Seega peig ei saanud enne laulatust pruuti näha ning ka vastupidi, et neil kummalgi poleks võimalust põgeneda või enesetappu teha….Kui te siiski soovite seda traditsiooni järgida, siis mul on veel argumente ja palju praktilisemaid, miks oleks tore teha ilupildid ära enne tseremooniat:)

ILUPILTIDE AEG ON AINUS AEG PULMAPÄEVAL, MIS KUULUB TEILE KAHELE.


ILUPILDID ON NEED KAADRID, mida te prindite suurelt koju seinale! Mida te näitate uhkusega oma sugulastele ja sõpradele. Need on need, mida kingite oma vanematele. Näitate aastakümnete pärast oma lastele. Lastelastele.

,Ilupildid ei ole tantsupildid, need ei ole pildid õhtusöögist, mida tahaks suurelt seinale printida. Need ongi need pildid, millega te hiljem oma pulmapäeva defineerite. Ja nende tegemise jaoks on vaja aega. Jah, ma olen võimeline 10. minutiga tegema imearmsad kaadrid, aga sel juhul on neid vähe ja mitte meie ei otsusta, millised tulevad need pildid, vaid kõrvalised jõud.

Millal me teeme teie ilupildid kui seda aega pole ette planeeritud. Kas peale tseremooniat? Kas paneme kaugelt tulnud külalised ootepausile, ütleme, et nüüd me läheme pildistama ja teie oodake meid? Või siis peale õnnitlemist, kui külalised on emotsionaalselt kallistades juba natuke räsinud pruudi soengut ja naiskülaliste embused on võib-olla ära määrinud peigmehe pintsakukrae? Kui jah, siis kõige tähtsam on kava planeerides mõelda, et me ei lõhuks ära teie pulmapäeva ega kaugelt kokku sõitnud külaliste meeleolu. Selle kava kohaselt peab teie abiline, parim sõber või õhtujuht olema valmis sisustama kõikide külaliste aega parimal moel, kuniks meid pole.

Parim aeg teie kahe piltide tegemiseks on siis, kui te olete värsked, energilised, elevil ja teie süda põksub ootusärevuses. Ma annan kõik, et ükskõik, millal me need teeme, saaksite te parimad kaadrid.

Üks võimalus imelisi kaadreid saada on ka loojuva õhtupäikese ajal. Parim valgus selleks on tund enne ametlikku määratud päikeseloojangut. Kui rihtida sellele ajale tantsusett, siis on meil 30 minutit ilma, et külalised märkaksid või peorütmile “käsipidurit” tõmbaksime.


Veel ilupiltidest… Peale esimest kohtumist sel päeval ja mõningat elevust jäädvustan ma teid ümber teie tiirutades:) Võtan pilte, kuniks te olete (võib-olla) kohmetud, kindlasti aga hellad ja suures ootusärevuses. Adrenaliin möllab ja pildistamise aeg lendab ülikiirelt. Me ei pruugi pildistada ühes kohas, vaid liigume ringi, et saada võimalikult palju erisuguseid ja sooje fotosid teist kahest. Ja siis ongi aeg liikuda tseremooniale ning sellest hetkest alates pole maailm enam kunagi endine.