Ma olen kihluse (või siis eelsessiooni või siis paaride- nimetage kuidas tahate) sessiooni fänn!

Reaalselt on need emotsionaalsemad ja lõbusamad sessioonid, kui ükski muu sessioon. Kui ma mõtlen pulmade seisukohast, siis usun siiralt, et fotograaf, kes on pildistanud teid eelnevalt, saab teile anda maksimaalselt superfotod pulmast või mis tahes järgnevalt ürituselt. Miks? Sest teie tunnete teda ja tema tunneb nüüdseks juba natuke ka teid.

Pulmapäeval esimest korda kaamera ees seista, pealegi pooleldi võhivõõra ees, pole just unistus ühelegi peigmehele. Tunne, et sa tead ja tunned seda fotograafi ja te klapite ka inimestena suurepäraselt ON väärtus omaette! Uskuge mind, see vabadus ja usaldus on ka piltide peal näha!

Eelsessiooni võib pidada ka pulmateenuste eelprooviks, sest sessiooni jaoks on vajalik korralik meik ja mis oleks veelgi parem, kui proovida pruudimeiki korraga ka fotol? Sama ka soenguga. Te võite eelsessiooni rihtida mingi sündmusega samale päevale. Nii on teil võimalus ka selle meigiga-soenguga tantsida ja näha, milline te näete välja südaööl. Kas meik on laiali sulanud, juuksed sorakad või on kõik püsinud just nii, et pidu võiks kesta hommikuni.

Eelsessioon on ka tutvumise mõttes ülioluline. Ehk õnnestub mul kuulda teie tutvumise lugu, “hammustada läbi” teie huumorisoon. Ja kui isegi mitte, siis on mul võimalus näha teid paarina ja ka indiviididena. Mõista, mis teile meeldib ja mis kohe kindlasti mitte. Te saate minult nippe, mis poosid on kaamera ees suurepärased, mida kindlasti ei tohiks teha ja hiljem on teil pildid selle kõige tõestuseks:)

Te saate pildid tõestuseks, et absoluutselt iga inimene ja paar näeb pildil erakordselt hea välja, kui seda on õigesti tehtud. Kuna te saate maskimaalses resolutsioonis failid, siis on teil nende kasutamiseks erinevaid võimalusi. Kas prindite neid välja, kinkides ja saates oma sõpradele, et nad hoiaksid teie pulma kuupäeva vaba kuniks saabub pulmakutse. Või panetegi oma fotod juba kutsele.

Te saate neid printida raamatuks, lisades juurde lapsepõlvepilte, et kinkida see pulmapäeval oma vanematele. Võimalusi on väga palju.

MILLAL EELSESSIOONI TEHA?

Soovitan seda teha nii vara kui võimalik. Kuid selle sessiooni ajavalik on vabalt teie valida. Ainult pidage kuupäeva valides meeles, et kui sessiooni soovida suvel, on tänu pulmadele nädalavahetusel sessiooni tegemine paaegu suht võimatu. Kuid kui see pole teie kahe jaoks probleem, siis saame pildistada alati ka tööpäevadel.

Sessiooni kestus on 1-1,5 tundi. Olenevalt aastaajast muutub ka pildistamise kellaaeg. Sügisesel ajal on pildistamiseks parim kellaaeg 16-18.00, talvisel ajal 14-16.00 kevadel 19-21, südasuvel aga on meil Eestis kogu aeg valge:)

Kuid kuldse, pehme valguse pärast soovitan pigem õhtust aega, tund enne päikeseloojangut. Alati on ka mõnus, kui te annate ise ideid asukoha suhtes. Hoopis teistsuguseks kujuneb sessioon neis kohtades, millel on noorte jaoks emotsionaalne väärtus.

Kui aga te ei soovi sessioni vabas õhus, siis võime pildistada ka stuudios.

Stuudios pole kellaajal mingit tähtsust. Neil sessioonidel on hoopis teistmoodi võlu. Ärge kartke käia välja hulle ideid, mida segasem, seda ägedam! Eelsesioonil pole kunagi survet ei ajaliselt ega emotsionaalselt. Ka võib juhtuda nii, et see jääb teie ainsaks fotosessiooniks kahekesi. Jah, ka pulmafotod on justkui kahekesi, kui arvan, et õige pea on teie pere suurem ja siis on selle sessioonifotod kohe väga erkordse väärtusega.See on sessioon, mida mitte kunagi veel keegi pole kahetsenud. Pigem vastupidi!

Nagu ma juba ütlesin, on näha, et ma olen eelsessioonide fänn. Neil sessioonidel on öeldud, et “Kui oleks teadnud, et poseerimine ja pildistamine üleüldse nii lõbus on, oleks juba varem pildistama tulnud”. Ma küll ei tea, mis ettekujutused inimestel on siis olnud, kuid võin omalt poolt öelda, et olen lasknud erinevatel fotograafidel oma peret pildistada ja iga sessioon on olnud eriline ja äge! Kui inimene on professionaal, siis nii temaga koos olemine kui ka lõpptulemus on erakordne!

Lisaks…. Pulmakingituste või siis üllatuste tegemiseks on veel palju erinevaid võimalusi. Te võite piiluda siia! Ja öelda, kes on peigmees, kes ei sooviks sellist üllatust oma pruudilt;)